Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Bai Xue Long - Sněžný drak


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
170,- Kč
7,1 EUR
K dispozici:
Ano

Jiné množství - Jiná cena:

 ks

Zboží z kategorie:

Bílý čaj

Čínský bílý čaj
foto
foto
foto

Popis:

Bai Xue Long - Bílý Sněžný drak - 40 g

"Bílý sněžný drak" - nádherně zpracovaný bílý čaj, jehož jméno naprosto přesně vystihuje charakter čaje. Čaj je totiž intenzivně nasládle-bylinné a lehounce pečené vůně i chuti, což by se mohlo zdát jako zvířecí musc (vůně) a vlastně tak nejen vzhledem suchých listů, ale i vůní a chutí připomínat draka. Žlutavý, jiskřivý nálev voní komplexně po ovoci s bylinkami, opět s lehounce pečenými tóny. Chuť je výrazně tipsová, svěží a lehce byliná, ušlechtile natrpklá, beze stopy svíravosti. Jde o jeden z mála nově vyráběných bílých čajů, který díky své vysoké kvalitě velmi brzy získal na popularitě nejen v Číně, ale i dalších zemích. Čaj se pěstuje ve Fu Dingu v provincii Fu-ťien. 

Čaj je vždy naprosto čerstvý z poslední dostupné sklizně.

Tento čaj je možno připravit na více nálevů.

Doporučený způsob přípravy:

Voda: 90°C
Množství:  2-3g/dcl
Louhovat:  25s - 15s - 20s - 20s - 30s - 40s - 60s

Ukázka přípravy vícenálevového bílého čaje čaje:

 

Lístky bílého čaje se po utrhnutí suší, ale nesvinují se a tím je vlastně způsobeno, že bílý čaj voní a chutná téměř jako čerstvý čaj - velmi jemně a nasládle. Kvalitní čaj má také velmi dlouhý a bohatý aftertaste. Tradiční způsob sušení bohatě ochmýřených tipsů a lístků probíhá na slunci, kdy jsou čajové lístky vystaveny přímému slunci až na 72h.

Bílý čaj se vyrábí ze sušených stříbrných bohatě ochmýřených tipsů a nerozvinutých listových pupenů s chloupky (Silver flesh). Silver flesh se sklízí před vlastní oficiální sklizní čaje, kdy čajové lístky vlastně ještě nedozrály. Tipsy se označují Flowery Pekoe, bílému ochmýření se říká Bai Chao. Bílý čaj se občas přidává k jiným druhům čaje, pouze však v malém množství. Pěstuje se především v horách Wu-i v oblasti Fu-ťien v Číně.

 
Created by obsah.info, 2011 - 2015