Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Čajové moře s květinou


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
1 250,- Kč
52,1 EUR
K dispozici:
Ano

 

 ks

Zboží z kategorie:Čajové moře a tácy
foto

Popis:

Velmi krásné čajové moře červenější odstín barvy

Dřevěné (bambusové) čajové moře s plastovým vyjimatelným zásobníkem. Toto čajové moře má relativně velkou rovnou pracovní plochu. Po čajovém obřadu stačí pouze vylít vodu a čajové moře vysušit, aby bylo na příští čajování opět čisté a dobře sloužilo po dlouhou dobu. Po stranách horní desky je moře zdobeno dekorem bambusu a třešňové větve. Bambus je velmi vhodná rostlina pro výrobu čajových moří, protože roste rychle, oproti exotickým dřevů (magnolie, růže, wenge atd) je levný a bambusové dřevo velmi dobře snáší a odolává vodě. Nejrozšířenější odrůdou bambusů v Číne je japonský bambus, s výškou až 28 metrů a průměrem 25 centimetrů. Tyto čajové moře většinou pocházejí od výrobců v provincii Če-t´iang a Fu-t´ien, kde vznikl čínský čajový obřad.

Rozměry středně velkého čajového moře:

Šířka    43 cm
Délka   27,5 cm

Čajové moře - Tea Tray (čínský název pro čajové moře je Cha Pan nebo Čcha-hai) slouží k přípravě vícenálevových čajů čínským způsobem zvaným Ghong Fu Cha (Kung Fu).  Při tomto obřadu a nejen čínském způsobu přípravy čaje je potřeba teplou vodou vyhřát a opláchnout drobné čajové nádobí. Tato vyhřívací a omývací voda se po použití vyleje (rozleje) do čajového moře, u některých čajů se pak dělá první a někdy i druhý oplachovací - smívací nálev, který se taktéž rozleje po moři (vyleje do čajového moře). První účel čajového moře je tedy jasný - zachytávat rozlitou vodu a čaj a další účel je jakési vymezení prostoru pro čajové nádobí a vůbec pro celý čajový obřad. Čajový obřad Gongfu Cha je díky čajovému moři velmi čistý a efektní.       

Čajová moře existují různých velikostí a tvarů, neexistuje pravidlo, které by říkalo, že čajové moře má mít nějaký tvar či vzhled. Jsou to malé podnosy nebo i celé velké kořenové vyřezávané stoly jako čajové moře. Moře pro přípravu čaje se vyrábí z různých materiálů - z bambusu a jiného dřeva, z kamene i keramiky. Čajové moře mají různé tvary - obdelník, čtverec, mnohaúhelník, či kruh - kruhové moře, můžeme se setkat i s nepravidelným tvarem čajového moře. Kromě využitelnosti pro přípravu čaje slouží také jako krásný estetický dekorativní prvek do bytu a samozřejmě celému obřadu dodává atmosféru a kouzlo.

Video ukázka jak používat čajové moře při čajovém obřadu a přípravě vícenálevových čajů:

 
Created by obsah.info, 2011 - 2015