Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


CBSé Guarana Yerba Maté


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
90,- Kč
3,8 EUR
K dispozici:
Ano

Jiné množství - Jiná cena:

 ks

foto

Popis:

Extrémně povzbudivé CBSé Yerba Maté s guaranou - 100 g

(Fotografie je pouze ilustrační, jedná se o balení o velikosti 500 g)

Díky guaraně je nápoj silně povzbuzující, vhodný pro ty, kteří potřebují být dlouho bdělí. Vhodný také k redukci nadváhy, protože guarana a maté snižují chuť k jídlu a upravují metabolismus. Vysoký obsah vitamínu B1. Doporučuje se pít 2x denně po dobu tří týdnů. Guarana spolu s bylinami (máta a cedr) kontroluje distribuci tuků a sacharidů v organismu. Vhodné i pro přípravu za studena (terere). Země původu Argentina. 

Obecné informace o Yerba Maté:
Yerba je 100% přírodní energetický nápoj a zároveň nejoblíbenější jihoamerický nápoj, který je připravován ze sušených a rozemletých lístků rostliny zvané Cesmína paraguayská. Stále zelený strom Cesmína - Yerba Mate se pěstuje zejména na území Argentiny, Brazílie, Chile, Uruguaye a Paraguaye. Pití posvátného nápoje Yerba maté má svůj historický původ v indiánských kmenech Guarani. Tento lahodný nápoj se díky svým posilujícím a stimulačním účinkům stal populární v celé oblasti Jižní Ameriky, později pronikl do Evropy a postupně si získal oblibu po celém světě. Yerba Mate je díky vysokému obsahu kofeinu (tedy díky svým povzbuzujícím účinkům) a tomu, že se jedná o naprosto čistý 100% přírodní produkt, užívána při různých činostech vyžadujících soustředění a vytrvalost (Maté smíchané s Ginkem je výborný nápoj pro studenty, řidiče atd.). Výborně funguje při redukčních dietách - jak zhubnout? pijte Yerba Maté na hubnutí, pozitivně ovlivní zažívání. Maté je účinný a zdravý nápoj také pro sportovce, kterým dodá energii na dlouhé hodiny.. ). Potřebujete vydržet celou noc vzhůru? Jak neusnout? Připravte si Yerba Maté tradičně z kalabasy s bombilou!

Proč pít yerba maté?

  1. Yerba Maté je zdravější alternativa pití kávy, stimuluje bez nežádoucích vedlejších účinků jakými jsou například bušení srdce, vysoký tlak, nervozita, podráždění a další
  2. omezuje příznaky únavy
  3. výrazně zlepšuje koncentraci a bdělost – hodí se pro studenty, řidiče a všechny ty, kteří potřebují povzbudit a dodat energii
  4. potlačuje pocit hladu, podporuje zažívání, usnadňuje odbourávání tuků v těle
  5. není návykové
  6. zlepšuje celkovou imunitu člověka

Doporučený způsob přípravy Maté do konvičky nebo hrnečku - Jak připravit Maté bez kalabasy do skleněné konvice s pomocí papírového čajového filtru:

Voda: 70-80°C
Množství: 2g/dcl
Louhovat: 1-2 min (2-3x lze opakovat nálev)

 

Doporučený způsob přípravy Yerba Maté do kalabasy - Jak správně připravit Maté:

Voda: 70-80°C
Množství: 30-50g (3/4 kalabásku)
Louhovat: po zalití ihned vysrknout

Tradiční příprava a pití Yerba maté je nejen společensky velmi zajímavý rituál. Tato nejoblíbenější varianta přípravy vyžaduje kalabasu (nádoba z tykve) a bombillu (slámka z bambusu či kovové brčko). Nejprve se nádoba naplní zhruba do 3/4 svého objemu maté. Následně se zakryje dlaní a otočí do horizontální polohy a lehce protřepe (takto se jemné částice maté dostanou dospodu a zamezí se případnému ucpání bombilly). Nádoba se vrátí zpět do původní polohy tak, aby maté zůstalo pod úhlem přibližně 45°. Bombilla se vloží do části, kde není maté. Menší množství vody o teplotě přibližně 50°C se nechá vsáknout do maté. Na závěr se maté přelije vodou o teplotě v rozmezí 70°C - 80°C. Takto připravený nálev pijeme skrz bombillu a mnohonásobně doléváme.

 

Doporučený způsob přípravy studeného Terere - Jak připravit ledové Yerba Maté na studeno:

Voda: ledová nebo ledová šťáva
Množství: cca 30g = půl skleničky nebo kalabásku
Louhovat: 5 min

Pod názvem Tereré se skrývá příprava studené varianty nápoje Yerba maté. Kalabasa se naplní maté o něco více než při tradičním způsobu přípravy. Následná úprava obsahu nádoby je shodná s tradiční přípravou. Maté se nejprve zalije studenou vodou, po jejím vsáknutí (cca. 4 minuty) se použije pro dolití zcela ledová voda či tříšť. Touto vodou připravujeme i následné nálevy. Získáme opravdu velmi osvěžující a silný nápoj, který je možné doplnit přidáním kousků ovoce, máty atd. 

 
Created by obsah.info, 2011 - 2015