Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Chia semínka


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
60,- Kč
2,5 EUR
K dispozici:
Ano

 

 ks

Zboží z kategorie:

Potraviny

Ořechy a semínka
foto

Popis:

Chia - šalvěj hispánská (salvia hispanica) semínka- 200 g

Chia - semínka šalvěje hispánské pocházejí z Latinské a Střední Ameriky. V minulosti patřila semínka čia k hlavním potravinám bájných Aztéků. Díky svým unikátním nutričním vlastnostem je čia oblíbenou součástí stravy i v dnešní době. Má mimořádnou hydrofilní schopnost (váže vodu v množství až 12x větším než je hmotnost samotných semínek) a tím návazně schopnost průběžně uvolňovat tekutiny do organismu. Chia dodává tělu velké množství energie při fyzicky náročných činnostech a sportech. Podporuje výdrž při vytrvalostních výkonech. Čia je rovněž vydatným zdrojem mnoha proteinů, sacharidů, esenciálních mastných kyselin, antioxidantů a celého spektra dalších potřebných prvků. Chia je taktéž ideální potravinou pro diabetiky, protože snižuje hladinu cukrů v krvi tím, že prodlužuje proces přeměny zkonzumovaných cukrů na glukózu. Semínka jsou nesmírně bohatá na nenasycené mastné kyseliny omega 3. Z minerálů semínka obsahují vysoké množství železa, zinku, draslíku hořčíku a zejména pak vápníku. Díky obsahu velkého množství vlákniny jsou chia semínka lehce stravitelná. Chia je skutečně komplexní potravina, která má při dlouhodobé konzumaci blahodárné účinky na celý organismus

Použití :

Chia semínka je možné jíst samostatně (rozžvýkat v ústech), přidat do jogurtů, polévek, kaší, koktejlů. Lze je použít jako zahuťovadlo do omáček a dalších pokrmů. Využítí naleznou i při pečení do těsta.
Created by obsah.info, 2011 - 2015