Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Gunpowder - Střelný prach


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
80,- Kč
3,3 EUR
K dispozici:
Ano

Jiné množství - Jiná cena:

 ks

foto

Popis:

Zelený čínský čaj - Zhu Cha - Gunpowder - čaj na Touareg - Střelný prach - Perlový čaj - 50 g

Gunpowder (střelný prach) na západě, Zhu Cha (Ču-čcha, perlový čaj) v Číně. Jde o významný exportní artikl, a vůbec jeden z nejznámějších čínských zelených čajů. I přes svou popularitu na západě, v samotné Číně není příliš oblíben. Na západě se těší popularitě díky svému tvaru, lístky jsou pečlivě zavinuty do malých perliček a kvůli tomu větší množství čaje připomíná střelný prach, něbo také olověné kulky, a právě proto, když první obchodníci tento čaj v bednách viděli, pojmenovali ho Gunpowder. Perlový čaj - gunpowder je vůbec jedním z prvních čajů, které byly do Evropy v 17.století přivezeny.

Díky svému tvaru a způsobu zpracování je tento čaj lépe odolný vůči stárnutí a vstřebávání pachů a také se lépe převáží. Po zalití se lístky krásně rozvinou a nálev je žlutozelený, chuť velmi silná a celkem trpká. Gunpowder obsahuje hodně zdravých živin stejně jako jiné zelené čaje, má mnoho čajových polyfenolů, zinku, flavonoidů, nebo třeba fluoridu dobrého na zuby. Existuje více značek čaje Gunpowder, jedním z nejkvalitnějších je čaj od města Pching-šuej, které leží jihozápadně od Šanghaje.

Právě pro svou sílu je skvělý v kombinaci s marockou mátou (Nana), vzniká tak nápoj známý jako „Le Tuareg“. Do Touaregu se pro zjemnění přidává velké množství cukru a je to tradiční čajová směs oblíbená zejména v arabském světě. Nejvíce se popíjí v Maroku, kde se podává v čajovnách k vodní dýmce a neobejde se bez něj žádná společenská událost, nebo projednávání obchodních záležitostí.  Je extrémně vhodný po prohýřené noci.

Čaj gunpowder má povzbuzující účinky, osvěží i v horkých dnech, hodí se totiž k přípravě teplého i studeného nápoje. 

Čaj je vždy naprosto čerstvý z poslední dostupné sklizně.

Tento čaj je možno připravit na více nálevů.

Doporučený způsob přípravy:

Voda: 80°C
Množství:  4g/dcl
Louhovat:  50s - 20s - 30s - 40s

Ukázka přípravy vícenálevového zeleného čaje v gaiwanu - zhongu:
Created by obsah.info, 2011 - 2015