Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Hommos - Humus kaše


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
39,- Kč
1,6 EUR
K dispozici:
Ano

 

 ks

Zboží z kategorie:

Potraviny

Kaše a pasty
foto
foto

Popis:

Hommos with Tahini - Humus s tahinou (sezamovou pastou) - konzervovaná cizrnová pasta Hommus Tahini - 370 g

Název hummus pochází z tureckého slova humus, které zase pochází z arabského حمّص ḥummuṣ, odvozeného z ḥimmaṣ - cizrna. Celý název pokrmu zní v arabštině حمّص بطحينة ḥummuṣ bi ṭaḥīna - cizrna s tahini.

Humus je studený pokrm - kaše, dip, či pasta z uvařené a rozmačkané cizrny smíchané s tahinou (pasta ze sezamu) je ideální dochucená libanonským kořením sumak nebo citronem, smíchaná s olivovým olejem, česnekem a třeba červenou paprikou - vše důkladně promíchané a ozdobené olejem, případně paprikou či kyselou okurkou. Podává se s libanonským chlebem nebo pita chlebem a třeba se zeleninou. Velmi oblíbená pochoutka v oblasti středního východu - Sýrii, Palestýně, Izraeli, Libanonu a vůbec celého blízkého východu. Tento pokrm je také velmi sytý a zdravý, hodí se proto pro brzkou večeři, nebo třeba k obědu.

Hummus má velký obsah železa, vitamínu C, kyseliny listové a vitamínu B6. Díky cizrně má vysoký obsah proteinů a vlákniny, což je zároveň dobře doplněno methioninem obsaženým v sezamu (v tahini). Hummus má své uplatnění ve vegetariánské a veganské kuchyni, kde při konzumaci s chlebem může sloužit jako celkový zdroj proteinů.
Created by obsah.info, 2011 - 2015