Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Long Jing Xi Hu - Lung Ching


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
150,- Kč
6,3 EUR
K dispozici:
Ano

Jiné množství - Jiná cena:

 ks

foto

Popis:

Long Jing Xi Hu - Lung Ching - Dračí studna od západního jezera Xi Hu - 50 g

Západní jezero 'Xi Hu' se nachází poblíž Hangzou na východě Číny. Klášterní plantáže kolem něj byly známé ještě z dob „Klasické knihy o čaji“ od Lu Yüe (758 n.l.). Lung Ching patří k jarním čajům a nejlepší sběr pochází ze stejného období. Pro výrobu pravého Lung Chingu má být proces třídění, sušení a pražení přesně dodržován . Čaj má placaté lístky, výraznou oříškovou vůni a v nálevu je sladký a krásně voňavý. 

Čaj je vždy naprosto čerstvý z poslední dostupné sklizně.

Tento čaj je možno připravit na více nálevů.

Doporučený způsob přípravy:

Voda: 70-80°C
Množství:  4g/dcl
Louhovat:  30s - 15s - 20s - 40s

Ukázka přípravy vícenálevového zeleného čaje v gaiwanu - zhongu:

 

Long Jing mnozí považují za nejlepší čínský zelený čaj, nebo alespoň jeden z deseti nejlepších. Tato pověst je celkem oprávněná a doprovází Lung Ching už hezkou řádku let, zmiňuje se o něm totiž již v 8. století největší čajový mistr a spisovatel Lu Yu (Lu Jii) ve svém spise věnovanému čaji Ch’a Ching („Kultovní čaj“). Pravý Lung-ťing roste hned na několika kopcích poblíž Západního jezera v Chang-čou v provincii Če-ťiang. Ch’a Ching („Kultovní čaj“). V této oblasti je hornatá krajina, a proto lze k zemědělství využít jen malou část půdy. Lung-ťing je po celém světě velmi populární, a tím pádem i dosti žádaný a tedy vyvážený artikl. , Nejkvalitnější třídy dračí studny jsou ovšem velice drahé a dají se koupit pouze v Číně. Tento čaj má prokazatelně ochlazující účinky, a proto se často pije v létě a v horkém počasí. Je mnoho typů čaje Lung-ťing, ale všechny se vyznačují svěží vůní a lahodnou příjemně nasládlou a lehce oříškovou (zapraženou) chutí.

Ve staré Číně symbolizoval drak princip jang a voda jin a často se drak zobrazoval uprostřed mraků, nebo právě vody. Spojení draka a studně proto není jen tak náhodou. Údajně také čaj Lung-ťing chutná nejlépe, když je připraven z čerstvé vody z Tygřího pramene (Tiger spring). Tento Tygří pramen podle pověsti zázračně vytryskl  nedaleko lungťingových plantáží v době velkého sucha, kdy lidé v tamním klášteře prosili bohy o déšť, uviděl opat kláštera, jak z lesa vyběhli dva tygři a začali poskakovat. V místě, kde se otiskly tygří stopy, vytryskl pak pramen, který byl na památku této události pojmenován "Tiger Spring". Druhá světová válka málem znamenala pro lungťingové čajovníkové plantáže zkázu. Mnoho jich bylo opuštěno a plantáže pomalu stárly. V průběhu padesátých let byly ale obnoveny a založeny nové.
Created by obsah.info, 2011 - 2015