Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Menší čajový podnos - moře


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
950,- Kč
39,6 EUR
K dispozici:
Po dohodě


 

foto

Popis:

Lehká obdelníková plastová nádoba s dřevěnou mřížkou o rozměrech 19 x 33 cm.

Mříž je snadno vyjmutelná a vylévací.

Čajové moře - Tea Tray (čínský název pro čajové moře je Cha Pan nebo Čcha-hai) slouží k přípravě vícenálevových čajů čínským způsobem zvaným Ghong Fu Cha (Kung Fu).  Při tomto obřadu a nejen čínském způsobu přípravy čaje je potřeba teplou vodou vyhřát a opláchnout drobné čajové nádobí. Tato vyhřívací a omývací voda se po použití vyleje (rozleje) do čajového moře, u některých čajů se pak dělá první a někdy i druhý oplachovací - smívací nálev, který se taktéž rozleje po moři (vyleje do čajového moře). První účel čajového moře je tedy jasný - zachytávat rozlitou vodu a čaj a další účel je jakési vymezení prostoru pro čajové nádobí a vůbec pro celý čajový obřad. Čajový obřad Gongfu Cha je díky čajovému moři velmi čistý a efektní.       

Čajová moře existují různých velikostí a tvarů, neexistuje pravidlo, které by říkalo, že čajové moře má mít nějaký tvar či vzhled. Jsou to malé podnosy nebo i celé velké kořenové vyřezávané stoly jako čajové moře. Moře pro přípravu čaje se vyrábí z různých materiálů - z bambusu a jiného dřeva, z kamene i keramiky. Čajové moře mají různé tvary - obdelník, čtverec, mnohaúhelník, či kruh - kruhové moře, můžeme se setkat i s nepravidelným tvarem čajového moře. Kromě využitelnosti pro přípravu čaje slouží také jako krásný estetický dekorativní prvek do bytu a samozřejmě celému obřadu dodává atmosféru a kouzlo.

Video ukázka jak používat čajové moře při čajovém obřadu a přípravě vícenálevových čajů:
Created by obsah.info, 2011 - 2015