Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Moře na čaj jednoduché


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
1 200,- Kč
50,0 EUR
K dispozici:
2 kusy

 

 ks

Zboží z kategorie:Čajové moře a tácy
foto

Popis:

Jednoduché čajové moře nezdobené s vyjímatelnou vrchní částí. Čajové moře má rozměry 34x22 cm. 

Jednoduché dřevěné (bambusové) čajové moře s vyjmutelnou horní částí. Ve středu horní desky je moře zdobeno kredbou bambusu. Bambus je velmi vhodná rostlina pro výrobu čajových moří, protože roste rychle, oproti exotickým dřevů (magnolie, růže, wenge atd) je levný a bambusové dřevo velmi dobře snáší a odolává vodě. Nejrozšířenější odrůdou bambusů v Číne je japonský bambus, s výškou až 28 metrů a průměrem 25 centimetrů. Tyto čajové moře většinou pocházejí od výrobců v provincii Če-t´iang a Fu-t´ien, kde vznikl čínský čajový obřad.

Čajové moře - Tea Tray (čínský název pro čajové moře je Cha Pan nebo Čcha-hai) slouží k přípravě vícenálevových čajů čínským způsobem zvaným Ghong Fu Cha (Kung Fu).  Při tomto obřadu a nejen čínském způsobu přípravy čaje je potřeba teplou vodou vyhřát a opláchnout drobné čajové nádobí. Tato vyhřívací a omývací voda se po použití vyleje (rozleje) do čajového moře, u některých čajů se pak dělá první a někdy i druhý oplachovací - smívací nálev, který se taktéž rozleje po moři (vyleje do čajového moře). První účel čajového moře je tedy jasný - zachytávat rozlitou vodu a čaj a další účel je jakési vymezení prostoru pro čajové nádobí a vůbec pro celý čajový obřad. Čajový obřad Gongfu Cha je díky čajovému moři velmi čistý a efektní.       

Čajová moře existují různých velikostí a tvarů, neexistuje pravidlo, které by říkalo, že čajové moře má mít nějaký tvar či vzhled. Jsou to malé podnosy nebo i celé velké kořenové vyřezávané stoly jako čajové moře. Moře pro přípravu čaje se vyrábí z různých materiálů - z bambusu a jiného dřeva, z kamene i keramiky. Čajové moře mají různé tvary - obdelník, čtverec, mnohaúhelník, či kruh - kruhové moře, můžeme se setkat i s nepravidelným tvarem čajového moře. Kromě využitelnosti pro přípravu čaje slouží také jako krásný estetický dekorativní prvek do bytu a samozřejmě celému obřadu dodává atmosféru a kouzlo.

Video ukázka jak používat čajové moře při čajovém obřadu a přípravě vícenálevových čajů:
Created by obsah.info, 2011 - 2015