Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Sumak - Sumach - Škumpa


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
85,- Kč
3,5 EUR
K dispozici:
Ano

 

 ks

Zboží z kategorie:

Potraviny

Koření
foto
foto

Popis:

Sumak - Sumac - Sumach - Zumac - Zumach - Škumpa koželužská - Rhus coriaria - 50g

Sumach je zrnitý prášek temně červené až nachové barvy, umletý ze sušených plodů (palice) stromu a keře škumpy koželužské, domácí nejen v evropě jako okrasný strom, ale především kolem Středomoří a v jihozápadní Asii. V Čechách některé druhy škump rostou v parcích, ale jejich plody se nepoužívají. Sumac podporuje trávení, zklidňuje žaludek a zabraňuje průjmům, obsahuje také velké množství vitamínů. Sumach má chuť ovocně kyselou, neostrou, bez vůně. Zumac se využívá podobně jako citrónová šťáva nebo ocet, hodí se tedy k masu, rybám, do salátů, kebabů, na šašlik, do čočky, sumakem se sypou rožněné pokrmy, hodí se také do jogurtů. Nejvíce se používá v ázerbájdžánské, turecké, íránské a libanonské kuchyni, je však známý již velmi dlouho.

Staří Římané například používali sumach až do doby, než se do Evropy dostaly citrony. Vojáci a gladiátoři zase sumak používali na zastavení krvácení při zraněních v boji. Rudě červený zumachový prášek vozili i námořníci na plachetnicích při dalekých plavbách a pojídali ho při prvních příznacích kurdějí a jiných onemocnění způsobených nedostatkem vitamínů.

Běžně se dá koupit v Rakousku, v tureckých marketech, nebo právě u nás přes internet.
Created by obsah.info, 2011 - 2015