Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Tahini - sezam.pasta - Tahina


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
155,- Kč
6,5 EUR
K dispozici:
Ano

 

 ks

Zboží z kategorie:

Potraviny

Kaše a pasty
foto
foto

Popis:

Tahini - sezamová pasta -  sezamový krém - Tehina - Tahina - 400 g

Sezamová pasta či krém Tahini, je vyroben z čerstvých opražených sezamových semínek, která jsou následně rozemleta a našlehána, podobně jako se vyrábí například máslo z burských oříšků (burákové máslo). Tahini je před použitím v nádobě dobře promíchat, dochází totiž k sedimentaci těžších čístí u dna. Sezamová pasta je tradiční součástí středozemní kuchyně, například cizrnové pomazánky - hummusu, v jídelníčku plnohodnotně nahrazuje máslo.

Je tedy možné tahini zařadit do jídelníčku místo másla, které navíc obsahuje mnoho vitamínů skupiny B, důležité minerály - draslík, železo, vápník, hořčík nebo třeba zinek. Tahini se doporučuje konzumovat pro zlepšení látkové výměny, při onemocnění sliznic, kůže, nehtů a vlasů a k celkovému zlepšení imunity.

Po přidání vody, česneku, citrónové šťávy a římského kmínu je skvělá ke kebabům, používá například jako pomazánka na sendviče, nebo se míchá s česnekem, cibulí a cayenským pepřem jako omáčka. Tahini je skvělá pro přípravu různých dip-omáček (na namáčení soust), nebo dresinků či na saláty. Je základní a typickou surovinou pro výrobu tradičního pokrmu blízkého východu nazývaného humus (nebo také "chumus" nebo "hommus").

Složení: pražená rozemletá sezamová semínka
Created by obsah.info, 2011 - 2015