Otvírací doba:

Po• 14:00 - 21:00
Út• 14:00 - 21:00
St• 14:00 - 21:00
Ct• 14:00 - 21:00
• 14:00 - 22:00
So• 14:00 - 22:00
Ne• 14:00 - 21:00


facebook ico

Spolupracujeme s:


A další spřátelené weby...

Aktualita

Máte obchod, prodejnu, restauraci nebo jiný podnik, ve kterém by jste rádi nabídli naše zboží? Rádi se dohodneme na spolupráci..
Napište nám!

Přejeme Vám dobrý čaj a tvořivou náladu.

Prihlásit se
Cena nákupu: 0 Kč
basket_user_box


Tie Guan Yin


header image detail
foto

footer image detail


Běžná cena:
140,- Kč
5,8 EUR
K dispozici:
Ano

Jiné množství - Jiná cena:

 ks

foto
foto

Popis:

Tie Guan Yin Superior - Železná Bohyně Milosrdenství - méně pražená - balení - 50 g

Pověstmi opředená sorta slavného polozeleného čaje „Ti kwan jin“. Stejnoměrně svinutý list výrazně zeleného typu, příjemné, charakteristicky květové sladké vůně. Nálev velmi bohaté a kultivované, charakteristicky květově nasládlé a zelinkavé chuti s dlouhou dochutí. Tento druh Tie Guan Yin je na 25% opražen pro dosažení výraznější a bohatší chuti.
Svým charakterem se tento čaj velmi dobře hodí na přípravu způsobem khong fu, či na popíjení z gaiwanu nebo louhovací sklenky.

K čaji se váže legenda: Chudému rolníku, který se staral o schátralý chrám se sochou železné bohyně, se jednou Tie Guanyin zjevila ve snu. Ukázala mu místo v horách, kde druhý den rolník našel čajový výhonek. Odnesl ho domů, vypěstoval v keř, z jehož lístků připravil podivuhodně lahodný čaj. Vesnice brzy díky čaji zbohatla a chrám mohl být opraven.

Oolong (anglická transkripce), Wu Long, nebo spíš Wu Lung Cha [ulun čcha] je dosti početná skupina polofermentovaných čínských čajů. Wu Lung znamená v překladu "černý drak", ale v Evropě se těmto čajům spíše říká "modrozelené" či "polofermetované" podle barvy listů suchého čaje. Takovou barvu dostávají tyto čaje během poměrně složitého technického zpracování (i když ne všechny druhy, protože stupeň fermentace se u jednotlivých čajů může lišit). Listy má Železná bohyně poměrně tvrdé a velké, nálev dává syté zelenožluté barvy, tento čaj má v tradičním čínském pojetí nejvíce toho čemu se říká orchidejová kvalita chutě a vůně.

Čaj je vždy naprosto čerstvý z poslední dostupné sklizně.

Tento čaj je možno připravit na více nálevů.

Doporučený způsob přípravy:

Voda: 90°C
Množství:  4g/dcl
Louhovat:  oplach - 40s - 30s - 30s - 50s - 60s

Ukázka přípravy vícenálev. oolong čaje způsobem Gong Fu Cha v yixingové konvičce:

 
Created by obsah.info, 2011 - 2015